سر پل جبهۀ مقاومت اسلامی و منتظران ظهور

۱-مردم ایران ، مردمی آزادی خواه ، ولایت پذیر و آرمانگرا هستند.

۲-انقلاب اسلامی روحیۀ شهادت طلبی ( که اوج ایثار و از خود گذشتگی است) ، اسلام گرایی و انتظارظهور امام را در مردم ایران به اوج رساند.

۳-ظهور امام زمان (عج) زمانی تحقق خواهد یافت که قومی معتقد در جهان ظهور کرده باشند که در برابر تمام امتحانات دنیوی آزموده و آبدیده شده باشند.

۴-مردم ایران تا کنون آزمونهای زیادی داده اند و فتنه هایی را پشت سر گذاشته اند و اگر بخواهند در رکاب امام زمان (عج) باشند (چه این نسل و چه نسلهای بعد) باید در برابر همۀ فتنه ها یی که حتی به عقل دشمن می رسد ، برنامۀ مقاومت داشته باشند.

۵-دشمن در حال حاضر چند راهبرد را برای شکست مقاومت مردم ایران در دست اجرا دارد:

الف- خواص (که در حقیقت به نوعی الگوها و رهبران فرهنگی و سیاسی بسیاری از مردم هستند) آلوده کردن خواص جامعه به چرب و شیرین دنیا و گسترش فرهنگ اشرافی گری و دنیاطلبی در بین آنها ، تا در مواقع خاص ، زمینۀ عملکرد ابن زیادی و وثوق الدوله ای را داشته باشند.

ب- تودۀ مردم . جدای از هجمۀ فرهنگی برای گسترش فساد و روحیۀ لذت طلبی که موجب می شود آرمان های معنوی مردم جای خود را به اهداف دنیوی بدهند ، راهبرد کلی نظام سلطه، افزایش تنگنای مالی و معیشتی ، و ایجاد مشغولیت ذهنی به حهت کسب درآمد و گذران زندگی است، و پیوند زدن این مشکلات به آرمان های انقلاب اسلامی ، تا مردم آرام آرام از این آرمان ها فاصله گرفته و نسبت به سازش ها و قراردادهای ننگین حساسیت زدایی شوند.

ج- گسترش نظام سرمایه داری. به بهانۀ ایجاد توان رقابت تولید کننده های داخلی ، باز کردن درهای واردات کالاها قبل از توانمند سازی تولید کنندۀ داخلی ، ایجاد انحصار در واردات و…. ونهایتاً رشد طبقۀ کلان سرمایه داری که بتواند در مواقع لزوم با قدرت سرمایه و اخلال اقتصادی و یا هزینه کردن( رسانه های جمعی، سایت ها و…) ، از طریق به قدرت رساندن گروه خاصی منافع خود را تضمین کنند و این دو یعنی قدرت سیاسی و ثروت ، در خدمت یکدیگر، بتوانند تمام شئون کشور را در قبضۀ خود داشته باشند.

۶- امروز این سه راهبرد ، نتیجۀ عملکرد خود را در یک نقطۀ تلاقی به بوتۀ آزمایش گذاشته اند و آن از بین بردن توان هسته ای ایران است. برای ما بحث انرژی هسته ای تنها یک فن آوری نیست ، بلکه سر پل جبهۀ مقاومت اسلامی نسبت به استکبار جهانی است.اگر امروز معاهدۀ ترکمانچای دیگری بسته شود و مردم مقاومت و جلوگیری نکنند ، قطعاً این سیر ادامه خواهد داشت.

۷-تجربۀ فتنۀ ۸۸ نشان داد که مردم ایران نسبت به مقام ولایت بسیار حساسند و به دنبال جریان عاشورای سال ۸۸ بود که یکپارچه در صحنه حاضر شده و قائله را پایان دادند.

۸-یاری امام زمان(عج) یعنی درک حضور ایشان. امام زمان (عج) تنها از دیده ها غایب هستند و در واقع حیّ و حاضرند و بر تمام وقایع و تمام اعمال ما اشراف دارند و مردم ایران اگر بخواهند امام را یاری کنند ، باید با استکبار جهانی مبارزه کنند (که همانا هدف اصلی از غیبت و ظهور امام است) و هزینۀ آن را هم بپردازند و باید به هر قیمتی که شده سر پل ها را حفظ کنند.

تاریخ اسلام – جلسه ۸۷ (۹۳/۹/۲)

تاریخ: ۰۳-آذر-۱۳۹۳

…. مسلمانان تا سال دهم سعی در مسعی را از بدعتهای جاهلی می دانستند ولی حالا هم در سایه وحی الهی و هم در سایه عمل پیغمبر اکرم دانستند که سعی از شعائر خدا است و از این سالی که با پیامبر اکرم به حج رفتند فهمیدند نه تنها نباید از آن اعراض کنند بلکه باید در متن حج آنها قرار بگیرد. پیغمبر اکرم در پیمودن مسعی همین آیه کریمه را تلاوت می کردند و هر بار که نگاهشان با رکن یمانی تلاقی پیدا می کرد، دست به دعا بر می داشتند و تقریباً تمام این مسیر را در حال مناجات قرار داشتند تا اینکه دور هفتم با حضور در ارتفاع مروه خاتمه پیدا کرد. مردم هم ایستادند ، پیامبر درنگی کرد تا سعی بقیه مردم تمام شد. سپس در آنجا خطبه ای خواند و با انگشت اشاره کرد که اکنون جبرییل پشت سر من ایستاده و به من ابلاغ می کند که هر کس سوق قربانی با خود نیاورده از احرام خارج شود……

 

برای دانلود کردن اینجا کلیک کنید.

مفاهیم قرآن – جلسه ۶۴ (۹۳/۹/۳)

تاریخ: ۰۳-آذر-۱۳۹۳

… چرا گفته شده آیه الکرسی را زیاد بخوانید؟؟!!! درباره شعار کلیدی آیه الکرسی دقت داشته باشید که دو تا صفت اصلی در آن وجود دارد. “الحی القیوم”؛ خدا زنده است و اصلاً مرگ ندارد و مهمتر از حی بودن ، القیوم است : قائم به ذات خودش است. بقیه موجودات همه معلول هستند حتی اگر به اوج خود هم برسند هیچکدام قیوم نیستند چون قائم به ذات خودشان نیستند حتی اگر به جنهالذات هم برسند، همچنان محتاج دیگران هستندتنها کسی که علهالعلل و سرآمد همه علل است فقط خداست. قصد توجه دادن به آدمها را دارد ” أینما کنتم معکم” هر جا که باشید خدا با شماست تازه آن هم در حال مراقبت و حفاظت از شما ، شب و روز ندارد، غفلت و حواس پرتی ندارد، خواب و چرت ندارد……

 

برای دانلود کردن اینجا کلیک کنید.

…. در جلسه گذشته پیرامون احادیثی بحث کردیم که تاکید می کرد محتوای کلام گوینده مهم است نه خود گوینده؛ در ادامه این بحث به آیه ۲۴ سوره عبس رجوع می کنیم. ” فلینظر الانسان الی طعامه” در ظاهر به خوراک انسان اشاره دارد ولی در تفاسیر داریم که منظور از این آیه این است که انسان باید به علمش نگاه کند ، ببیند از چه کسی علم را دریافت می کند . و در واقع به غذای روحش هم علاوه بر غذای جسمش دقت کند …..

 

برای دانلود کردن اینجا کلیک کنید.

صفحه 1 از 10012345...102030...انتها
طراحی و اجرای قالب M3G.ir