دوره آموزش مهارت‌های رسانه‌ای

تاریخ: ۰۹-مرداد-۱۳۹۴

به منظور تقویت جبهه انقلاب و توان‌افزایی بانوان ارزشی و با هدف ارائه الگویی مناسب از زنان نویسنده مسلمان در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، مؤسسه روایت صبح با همکاری مؤسسه قرآن و عترت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) و با حضور اساتید متعهد و متخصص دوره آموزش مهارت‌های رسانه‌ای تحت عنوان «شهروند خبرنگار» ویژه بانوان ساکن تهران را پس از گزینش متقاضیان برگزار می‌کند.

بر این اساس دروس زیر در این طرح ارائه می‌گردد:

الف) دروس عمومی : ( خبر نویسی – مصاحبه – گزارش خبری – مقاله ویادداشت تحلیلی – عکاسی خبری )

ب) دروس اختصاصی : ( جریان شناسی و تاریخ معاصر -  آشنایی با اندیشه های امام(ره) – آشنایی با مبانی رسانه – حقوق رسانه – اخلاق رسانه )

ج) بخش ویژه : از وبلاگ تا وبسایت  ( آشنایی با مبانی شبکه – معرفی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی – تولید محتوا، ساخت و بارگزاری تارنمای اینترنتی)

این طرح سه روز در هفته و حداکثر طی دو ماه برگزار خواهد شد و اساتید مجرب و متعهدی چون دکتر فیروز اصلانی، ابراهیم حاجی محمدزاده، حسن شایانفر، محمد ایمانی، تقی دژاکام، وحید یامین‌پور، حسین شمسیان، امیر قلندری و … ما را در این طرح همراهی خواهند کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به قسمت ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات مربوطه در سایت روایت صبح آمادگی خود را جهت حضور در دوره اعلام نمایند. آخرین مهلت ثبت‌نام ۹۴/۵/۱۴ می‌باشد. بدیهی است ظرفیت این طرح محدود و الویت با واجدین شرایط خواهد بود.
برای ثبت نام می‌توانید از پیوند زیر استفاده کنید:

www.r-sobh.ir

۱۹۱ – تلاوت قرآن کریم

تاریخ: ۱۰-مرداد-۱۳۹۴

تلاوت صفحه ۱۹۱:

 

قطره ای از دریای بی کران کلام الهی:

آیه شماره ۶۳  ازسوره مبارکه مومنون
بَلْ قُلُوبُهُمْ فىِ غَمْرَةٍ مِّنْ هَاذَا وَ لَهُمْ أَعْمَالٌ مِّن دُونِ ذَالِکَ هُمْ لَهَا عَامِلُونَ
ولی دلهای آنها از این نامه اعمال (و روز حساب و آیات قرآن) در بی‏ خبری فرو رفته; و اعمال (زشت) دیگری جز این دارند که پیوسته آن را انجام می‏ دهند…

نکات تفسیری:
۱- ابتدا روح منحرف مى‏ شود، سپس رفتار تغییر مى‏ کند. (قلوبهم لهم اعمال)
۲- بدتر از رفتار زشت، اصرار و تکرار آن است. (لهم اعمالهم لها عاملون)
۳- انسان، ابتدا دست به کار خلاف مى‏ زند، سپس کار خلاف براى او عادت مى‏ شود و او را به خود جذب مى‏ کند، یعنى در مسیر عمل و ارتکاب آن قرار مى‏ گیرد و پس از ارتکاب گناه، اسیر آن مى‏ شود. (لهم اعمالهم لها عاملون)

کارآفتاب ، اضائه  (نورافشانی) است هر چند پشت ابر باشد . حضرت صاحب (عج) هم همین طوراست، هر چند در پس پردۀ غیبت باشد! … چشم ما نمی بیند ،و لی عده ای بوده و هستند که می بینند و یا اگر نمی بینند ، ارتباطی با آن حضرت دارند . (در محضر بهجت  : ۱۳۴ /۲) 09

۱۹۰ – تلاوت قرآن کریم

تاریخ: ۰۹-مرداد-۱۳۹۴

تلاوت صفحه ۱۹۰ :

 

قطره ای از دریای بی کران کلام الهی:

آیه شماره ۶۲  ازسوره مبارکه مومنون
وَ لَا نُکَلِّفُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا وَ لَدَیْنَا کِتَابٌ یَنطِقُ بِالْحَقّ‏ِ وَ هُمْ لَا یُظْلَمُونَ
وما هیچ کس را جز به اندازه تواناییش تکلیف نمی‏ کنیم ;  و نزد ما کتابی است که (تمام اعمال بندگان را ثبت کرده و) بحق سخن می‏ گوید; و به آنان هیچ ستمی نمی‏ شود.

نکات تفسیری:
۱- تکلیف همه‏ ى انسانها یکسان نیست. هر کس به مقدار توانِ جسمی، فکرى و مالیش مکلّف است و خداوند تکلیف غنى را از فقیر نمى‏ خواهد. (لانکلّف نفساً الاّ وسعها)
۲- در جهان بینى الهی، هیچ کس گرفتار عقده و احساس حقارت نمى‏ شود، چون بیش از توانش تکلیفى ندارد. (الاّ وسعها) (آرى هر کس توانى دارد و وظیفه‏ ای، پس باید آرامش داشته باشیم)
۳- نظام آفرینش، حساب و کتاب دارد. (و لَدَینا کتاب)
۴- برخى از شرایط مدیریّت در این آیه ذکرشده است، از جمله :
الف : آشنایى به توانایى افراد و واگذارى کار به مقدار توان آنان.(وسعها)
ب : نظارت دقیق بر کار و وظایف آنان. (کتاب ینطق بالحقّ)
ج : عدالت در تنبیه یا تشویق آنان. (وهم لا یظلمون)

صفحه 1 از 24612345...102030...انتها
طراحی و اجرای قالب M3G.ir