استاد محمدی در بخش پایانی خطبه غرّاء به توصیف حالات غیر مؤمن در هنگام مرگ و پس از آن پرداختند:

 

برای دانلود کردن اینجا کلیک کنید.

چهل حدیث – جلسه ۳ (۹۳/۷/۲۸)

تاریخ: ۲۸-مهر-۱۳۹۳

…. تعریف منطقی تکبر یعنی انسان خودش را از بقیه بزرگتر ببیند و اعمال انجام داده خودش را برتر از دیگران بداند. فعل تکبّر از باب تفعّل یعنی بزرگ نشان دادن و بزرگی کردن ولی این بزرگی حقیقت ندارد و در عمل ظاهر می شود چون باید قیاس شود. بزرگی از جمله صفات اضافی است که در مقایسه بین اشیاء دیده می شود. اگر قیاس نباشد بزرگی هم نیست . انسان خودش رانسبت به چی بزرگ می انگارد؟نسبت به دیگران! البته تکبر غیر از کرامت نفس است. کرامت نفس بزرگی انسان نسبت به غیر انسان است. وقتی خود را اسیر خود حیوانی می بینیم…..

 

برای دانلود کردن اینجا کلیک کنید.

… می توان ابو عامر (پدر حنظله غسیل الملائکه) را بنیانگذار اندیشه حذف دین به نام دین و با ابزار دین نامید. او پیشنهاد ساخت مسجدی به عنوان پایگاهی برای گردآمدن و برنامه ریزی علیه اسلام در اوقات شرعی را به سران نفاق داد و با بهانه سهولت آمد و شد، از پیامبر اکرم(ص) اجازه ساختن مسجدی در قریه قبا را خواستند. پیامبر پاسخی به در خواست آنها نداده و پاسخ را به پس از بازگشت از تبوک موکول کرد. اما بلافاصله پس از خروج حضرت رسول با کمک های مردم شروع به ساخت مسجد نمودند و پس از رجوع پیامبر از او درخواست اقامه نماز و افتتاح مسجد ضرار را نمودند…..

برای دانلود کردن اینجا کلیک کنید.

در آیات پایانی سوره نوح، نفرین حضرت نوح(ع) در حق قومش بیان می شود. حضرت نوح (ع) پس از نا امیدی از هدایت آنها ایشان را نفرین کرد و از خدا خواست که بر گمراهی آنها افزوده ، زمین را از وجود آنان پاک کرده و آنها را علاوه بر عذاب دنیا به عقوبت اخروی نیز دچار گرداند…

 

برای دانلود کردن اینجا کلیک کنید.

 

صفحه 1 از 8712345...102030...انتها
طراحی و اجرای قالب M3G.ir