تاریخ: ۳۰-شهر-۱۳۹۳

یک هفته از ثبت نام کلاسهای مؤسسه باقی مانده است .

علاقمندان می توانند با مراجعه حضوری به مؤسسه در کلاسهای مورد نظر ثبت نام نمایند.

قابل ذکر است که دروس سبک زندگی در قرآن ، چهل حدیث، نهج البلاغه، اخلاق در قرآن، تاریخ اسلام و فرهنگ رسانه عمومی بوده و امتحان پایان ترم ندارند.

این جنگ، حقیقتاً یک گنج است؛ یک گنج حقیقى است که تمام‏ شدنى هم نیست.

«مقام معظم رهبری»

به شهریور ماه که می رسیم خاطرات تلخ و شیرین جنگ تحمیلی که رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد، زنده می شوند. هر چند شروع جنگ تلخ بود. اما این تلخی شیرینی را به این مردم هدیه داد که در حالت عادی برای رسیدن به آنها باید قرنها تلاش کرد.

ارتش عراق که بر اساس محاسبات خود از وضعیت داخلی و خارجی ایران، فتح یک هفته‌ای تهران را در سر می‌پرورانید، در روزهای نخست تجاوز، بدون مانعی جدی در مرزها تا دروازه‌های اهواز و خرمشهر پیش تاخت. تحت چنین شرایطی امام خمینی (ره)‌ به خروش آمد و ندای ملکوتیش دل‌های شیفتگان انقلاب و نظام را متوجه دفاع از کیان جمهوری اسلامی نمود؛ به طوری که، نیروهای مردمی بدون امکانات و تجهیزات و حتی آموزش‌های نظامی به مقاومت پرداختند. علیرغم کارشکنی‌های رییس جمهور وقت بنی‌صدر، دفاع مقدس مردم مسلمان و انقلابی ایران شکل گرفت و نیروهای جوان و شهادت طلب به جبهه‌ها شتافتند…

پس از شکل‌گیری اتحاد و انسجام در میان نیروهای انقلابی و طرد نیروهای وابسته، حماسه‌ای مقدس شکل گرفت که در تاریخ ایران اسلامی بی‌سابقه بود. حماسه دفاع مقدسی که برکات و دستاوردهای بی‌نهایتی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

برپایه فرمایش حضرت امام خمینی قدس سره که فرمودند: “جنگ،جنگ تا پایان رفع فتنه” ، ما نمی توانیم پایانی برای جنگ (دفاع مقدس)تصور کنیم.

البته دست آورد برجسته دفاع مقدس خودباوری و اعتماد به نفس بالایی در مردم بود که حاصل آن ،حفظ تمامیت ارضی کشور در صحنه نزاع نظامی بوده است. کشوری که در دو سده اخیر یعنی حداقل پس از سلطنت فتحعلی شاه تا جنگ عراق با ایران تقریبا یک میلیون متر مربع از اراضی خود را از دست داده است.
ما مدت هشت سال از حیثیت، ناموس، دین، تمامیت ارضى، مردم، انقلاب، حکومت، نظام اسلامى و قرآن دفاع کردیم و چنین دفاعى، مقدس است.

پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند؛ اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند . . .

(شهید آوینی)

شهیدان از می توحید مستند                     شهیدان سرخوش از جام الستند
نمردند و نمی میرند هرگز                            شهیدان زنده ی جاوید هستند . . .
هفته دفاع مقدس گرامی باد

اکنون که به برکت ادعیه‌ی خالصانه ملت و صالحان و اخیار، رهبرانقلاب با سلامتی کامل بیمارستان را ترک کرده‌اند، جبهه سپاس به پیشگاه حضرت احدیت جلّ‌وعلا می‌سائیم و برای معظم له طول عمر و عافیت کامل مسئلت می نماییم. 02

مؤسسه قرآن و عترت علی بن موسی الرضا (ع)

برنامه هفتگی ترم مهرماه

تاریخ: ۱۶-شهر-۱۳۹۳

شنبه سبک زندگی در قرآن(دکتر توانایی) / عقاید۳(خانم حاج حاتم) سیر مطالعاتی کتب شهید مطهری(خانم حاج حاتم) / صرف۳ ( خانم سمیع زاده)
یکشنبه مفاهیم قرآن ( استاد حمید محمدی) مفاهیم ۳(استاد رجبی) / تاریخ اسلام ( استاد قنبری)
دوشنبه چهل حدیث( استاد رضا محمدی) نهج البلاغه( استاد رضا محمدی)
سه شنبه مفاهیم نهج البلاغه( استاد صدرالدینی)/ فرهنگ رسانه (استاد قربانی) / آموزش فقه۵ (خانم دولت ابادی) آموزش فقه ۳ ( خانم دولت ابادی)/ منطق ۲ ( خانم حاج حاتم)
چهارشنبه اخلاق در قرآن (آیهالله جاودان) امامت شناسی(استاد صارم) احکام بانوان (خانم شیرازی)

صفحه 1 از 8112345...102030...انتها
طراحی و اجرای قالب M3G.ir